Koks čiužinio ir kitų miegamojo elementų galiojimo laikas?

Ar kada susimąstėte, kiek laiko galime naudotis čiužiniu, pagalve, užuolaidomis savo miegamojo erdvėje? Įdomu, ką suplanuosite pakeisti, perskaitę šias įžvalgas?

Šiuos pastebėjimus savo straipsnyje atskleidžia Jennifer Geddes. Apsižvalgykite ir įsivertinkite.

Čiužinys

Trukmė: apie 10 metų

Čiužinio atnaujinimą planuokite kas dešimt metų, kitu atveju rizikuojate miegoti ant išgulėto, nepatogaus čiužinio ir prabusti bloga nuotaika.

Kaip prailginti galiojimą? Naudokite kvėpuojantį užvalkalą (būtent čiužiniui). Jis padės išvengti dėmių, dulkių ir pleiskanų patekimo į jo vidų. Taip pat rekomenduojama kas 2-3 mėnesius jį apversti.

Antčiužinis (apsauginė skalbiama čiužinio dalis)

Trukmė: 2-4 metai.

Paprastai jie galioja apie 2 metus dėl pastovaus spaudimo ir naudojimo. Tačiau geresnės kokybės gali galioti ir keturis.

Kaip prailginti galiojimą? Skalbti kas mėnesį, o jei lovoje valgoma ar žaidžiama su augintiniais – dažniau.

Pagalvė

Trukmė: Apie 1-2 metai.

Ar Jūsų pagalvė atgauna savo formą perlenkus ją per puse? Jei ne, laikas ją keisti.

Pagalvės sugeria prakaitą, odos daleles, purvą, kai miegate. O tai gali iššaukti alergines reakcijas.

Kaip prailginti galiojimą? Nors skamba kaip galvos skausmas, kas mėnesį jas patartina plauti skalbimo mašinoje (žinoma, tai netaikoma aromaterapinėms ar forminėms pagalvėms. Jų atveju būtina vadovautis gamintojų instrukcijomis).

Užvalkalai

Trukmė: 5-8 metai ir ilgiau, jei teisingai prižiūrimos.

Naktinis prakaitas, naminiai gyvūnai, vaikai prisideda prie nešvaros ir tinkamumo naudoti galiojimo. O jei dar nemėgstate praustis po dušu kas vakarą…

Kaip prailginti galiojimą? Rekomenduojama jas keisti kas savaitę ir skalbti lengvu rėžimu (nenaudojant aukštų temperatūrų), o dėmes valyti specialiomis priemonėmis prieš skalbimą.

Skalbinių pintinė

Trukmė: 10 metų ir ilgiau.

Ar ji bus plastikinė, medžiaginė ar medinė viskas priklauso nuo jos kokybės. Žinoma, jei ji bus perpildoma skalbiniais, ilgainiui ji praras savo formą ir bus netinkama naudoti.

Kaip prailginti galiojimą? Neperpildykite skalbiniais. Ir kas mėnesį ją valykite šepečiu ar švelnia kempine (priklausomai nuo dėžės).

Užuolaidos

Trukmė: 15 metų ir ilgiau.

Užuolaidos atsparios daugeliui nešvarumų, todėl jų galiojimas toks ilgas. Dažniausiai jos keičiamos tik pasikeitus mados tendenijoms arba siekiant pakeisti interjerą.

Kaip prailginti galiojimą? Plaukite užuolaidas kas 1-2 metus, o jei turite žaliuzes, jas nuvalykite kas mėnesį.

Visas straipsnis:

https://www.realtor.com/advice/home-improvement/how-long-does-a-mattress-last/